Komentář: Ropucha obecná ( Bufo bufo )

:-)

Čau kamaráde. Tak takhle jsem se už dlouho nepobavil... skopucha :-D! Nejlepší je výraz toho skokaního samce. Na rozdíl od ropušáka si to asi moc neužívá :-)

Re: :-)

Čau Viktore, jsem rád, že při prohlížení fotek Okolo vody se můžou lidi pobavit. Na některých lokalitách jsme našli mrtvé samice, hrozen samců který se na ně nabalil je zřejmě utopil. A vůbec, těch samic bylo ve vodě strašně málo, doufám že to nebude mít vliv na budoucí populaci. Teď se tady vyčistil jeden rybník ( 3m) tam do toho jdou kuňky, ale nedají se z vody fotit, protože jsou na mělčině a v rákosí :( , jinak je to ráj, čerství pulci, spousta plovatek a asi i maličké larvy mloků ( snad ). Ještě jsem se chtěl zeptat, podle čeho jsi poznal, že jde o skokaního samce?

Re: Re: :-)

Já pochopil z Tvojich popisků, že to je samec na samci. Já to nepoznám, musím to nastudovat. Ale ropuší samci jsou fakt magoři, teď jezdím do jednoho jezírka, a vždycky nějaký ropušák po mě vyjede a jak zjistí že jsem kapánek větší, tak to otočí a v panice prchá :-). Nejradši by o***** všechno co aspoň trochu připomíná žábu :-D

Re: Re: Re: :-)

Psal jsem o samcích v množném čísle, protože na tom skokanovi jsou dva ropušáci. Pohlavní dvojtvárnost skokanů nemám šanci rozlišit :( . Je to špatně vidět, ale když spočítáš nohy :) ? Fotku z profilu jsem sem nedával, nebyla povedená. Jinak ta nadrženost samečků je neuvěřitelná, mě sedali na foťák, světla i na mě :) . Je super, že u vás ještě jsou, asi větší nadmořská výška, u nás už vodu opustili a pulci už se vykulili.

Re: Re: Re: Re: :-)

Pokud bys chtěl nafotit ropuší vajíčka nebo čolky horské, stav se ;-)

Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Vajíčka ropuch jsem ještě stihnul tady, i když už v pokročilém stadiu. A na fotky čolků horských si počkám až je dáš na Magickou. Potřeboval bych teď fotit tady a ani to nestíhám :( . Dík za nabídku.

:-)

Supr Mišo, podle mě je to holka od skokana, ty bývají větší a toto je kus pořádné žaby. Bůh ví co z toho vylezou za potomci :-) .

Re: :-)

Dík Rosťo, taky jsem si myslel, že by mohlo jít spíš o "skokanku" :) .

Přidat nový příspěvek